Služby Pálení laserem Ohýbání plechů Zakružování plechů a profilů Sváření Zámečnická výroba Výroba městského mobiliáře Vzduchotechnika

Kontaktujte nás

Potrubní ventilátory POVEKO

Potrubní ventilátory POVEKO jsou radiální, nízkotlaké, jednostranně sací ventilátory poháněné přímo elektromotory. Plášť těchto ventilátorů tvoří čtyřhranná trouba, takže jejich zařazení do trubní sítě je jednoduché. Jsou vyráběny ve velikostech 120, 200, 250 a 315. Ve velikosti 120 je vestavěn jednofázový asynchronní elektromotorek pro jmenovité napětí 220V, 50 Hz. Velikosti 200, 250 a 315 jsou poháněny asynchronními motory typové řady 4AP pro napětí 380 V, 50 Hz. Dopravovaný vzduch musí být bez mechanických nečistot, vláknitého prachu a příměsí, které by se mohli usazovat na oběžném kole a skříni, případně by působily nadměrnou korozi oceli a zinku.

- - -

Teplota okolí ventilátorů POVEKO může být s ohledem na motory –20°C až +40°C. Teplota dopravovaného vzduchu potrubních ventilátorů může být –20°C až +50°C. Ke všem velikostem ventilátorů je možno jako příslušenství dodat poddajné tlumící vložky 150mm dlouhé a protipříruby. Doporučuje se připojovat ventilátory POVEKO k potrubní síti přes pružné tlumící vložky. Pro snadnější zavěšení mohou být vybaveny patkopřírubovými motory. Ventilátory jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu bez další povrchové ochrany. Na základě dohody je možno ventilátor opatřit nátěrem práškovou barvou. Ventilátory jsou u výrobce podrobeny zkoušce na běh po dobu 5 min. Výrobce zaručuje garanční i pogaranční servis.